Program for opvisningen 19. marts 2022

 

10.00 Indmarch

10.15 Begynderspring 6-9 år

Tema: Old School

Instruktører: Caroline, Chanell, Michelle, Julie, Thilde

10.23 Familietons 

Tema: Biler

Instruktører: Herdis, Gry

10.31 Dans & Rytme 7-9 år

Tema: Descendants

Instruktører: Caroline, Chanell

10.34 Parkour 8-10 år

Tema: Spiderman

Instruktører: Morten, Asger, Viola

10.40 Begynder Akro og Spring 7-10

Tema: Sammenflettet

Instruktører: Henrik, My, Ella, Martha, Ella, Xenia

10.50 Spring 18+

Tema: Don’t stop me now

Instruktør: Ulrik

10.55 Troldeunger 

Tema: sjov på redskaber

Instruktører: Caroline, Chanell, Kathrine, Vera

11.01 Uddeling af flidspræmie

11.05 Team Daisy

Tema: Mary Poppins

Instruktører: Emma, Freja

11.08 Team Orkidea

Tema: Folkedans

Instruktører: Danijela, Amira

11.15 De super seje m/forældre

Tema: Superhelte

Instruktører: Herdis, Bjørk, Fia

11.23 FLOW’rs Aspirant

Tema: Surfer piger

Instruktører: Julie, Mathilde

11.28 Kåring af foreningen som Spring Sikker Forening

11.38 Springtøserne

Udtaget opvisningshold

Instruktører: Henrik, Camilla, Emilie, Lucca, Olivia

11.51 Tons for Børn

Tema: Lyskryds

Instruktører: Emma-Sofie, Lærke, Kathrine

11.59 Foreningskonkurrence I, Tudse & Y

12.05 Pause

12.20 Spring 9+

Tema: The Greatest Showman

Instruktører: Caroline, Chanell, Emilie, Louise

12.35 Powerpigerne

Tema: Flying Super Kids

Instruktører: Herdis, Bjørk, Fia, Sofie

12.45 Parkour 11-12

Tema: Batman

Instruktører: Morten, Asger, Viola

12.50 Gæstehold: Lillerød Rope Skipping

13.00 Team Posie

Tema: Sammen er vi stærkere

Instruktører: Emma, Signe

13.03 Team Ixia

Tema: Påfugle

Instruktører: Camilla, Karoline

13.06 Team Amaryllis

Team: Pirates of the Caribbean

Instruktører: Danijela, Camilla

13.10 Begynderspring 6-9 år

Tema: 101 dalmatinere

Instruktører: Mathilde, Nikolaj, Louise, Laura, Zindy

13.20 Foreningskonkurrence II, Bro & Håndstand

13.30 FLOW’rs

Tema: Elverfolk

Instruktør: Julie

13.35 Triple Team

Udtaget Opvisningshold

Instruktører: Louise, Emil, Bine

13.50 Spring 9+

Tema: Militær

Instruktører: Emma-Sofie, Lærke, Bine

14.00 Instruktøropvisning

14.10 Uddeling af årsmærker

14.20 Udmarch

 

Tak til vores sponsorer BlueCity og Cinemaseta GroupAps

Tak til vores samarbejdspartnere Blomberg Blomster, Sport Direct og Royal Stage